Ustawa o identyfikacji – informacje

WŁAŚCICIELU! POSIADACZU!

OD 6 STYCZNIA 2023 R. POTRZEBUJESZ NUMERU EWIDENCJI PRODUCENTÓW, A TAKŻE NUMERU SIEDZIBY STADA DO ZAŁATWIENIA WSZYSTKICH SPRAW ZWIĄZANYCH Z IDENTYFIKACJĄ KONIOWATYCH! NIE ZWLEKAJ! ZGŁOŚ SIĘ JAK NAJSZYBCIEJ PO NUMER DO POWIATOWEGO BIURA ARIMR.

W związku z wejściem w życie nowej Ustawy o systemie identyfikacji i rejestracji zwierząt z dnia 4 listopada 2022 r., opublikowanej 22 grudnia 2022 r. zwracamy się z prośbą do wszystkich posiadaczy jak i właścicieli koniowatych, abyście Państwo zgłaszali się od 9 stycznia 2023 roku po numery Ewidencji Producentów i numery siedziby stada do biur powiatowych ARiMR. Każdy posiadacz zwierzęcia/ koniowatego musi uzyskać w ARiMR numer identyfikacyjny, tzw. numer producenta, a każde gospodarstwo, stajnia, ośrodek jeździecki, stadnina etc. musi posiadać numer siedziby stada. Bez wyżej wymienionych numerów nie będzie możliwa identyfikacja koniowatych i obsługa innych zdarzenia typu zgłoszenie urodzenia, przemieszczenie, zmiana właściciela etc.

EP można uzyskać składając osobiście wniosek w powiatowym biurze ARiMR lub przez e-PUAP z podpisem kwalifikowanym. Wraz z nadaniem przez ARiMR numeru EP przyznany zostaje login i hasło do komputerowej bazy ARiMR. W następnym kroku można elektronicznie poprzez aplikację IRZplus złożyć wniosek o nadanie numeru siedziby stada i zgłosić koniowate przebywające w tej siedzibie.

Każdy właściciel lub posiadacz, który wyrobi numer EP będzie miał dostęp do komputerowej bazy danych ARiMR z możliwością przeglądania danych koniowatych należących do niego.

 

Nowa aplikacja IRZplus zostanie uruchomiona przez ARiMR dnia 09.01.2023 r. o godzinie 6:00.

 

Podsumowując: każdy posiadacz koniowatego w ciągu 3 miesięcy od dnia 9 stycznia 2023 r. jest zobowiązany:

  • uzyskać w ARiMR numer identyfikacyjny producenta = NUMER EWIDENCJI PRODUCENTÓW zgodnie z ustawą z dnia 18 grudnia 2003 r. o krajowym systemie ewidencji producentów, ewidencji gospodarstw rolnych oraz ewidencji wniosków o przyznanie płatności;
  • zgłosić SIEDZIBĘ STADA = miejsce, w którym przebywają zwierzęta – zostanie nadany numer;
  • zgłosić koniowate, które przebywają w tej siedzibie stada wraz z danymi ich właścicieli.

 

Lista oddziałów regionalnych i biur powiatowych ARiMR, gdzie można złożyć osobiście wniosek o nadanie NUMERU EWIDENCJI PRODUCENTÓW (EP): https://www.gov.pl/web/arimr/oddzialy-regionalne-i-biura-powiatowe

Prosimy o śledzenie bieżących informacji i komunikatów na temat systemu o identyfikacji i rejestracji zwierząt na stronach internetowych PZHK (www.pzhk.pl) oraz ARiMR: https://www.gov.pl/web/arimr/identyfikacja-i-rejestracja-zwierzat

 
W związku z wejściem w życie dnia 6 stycznia 2023 roku Ustawy z dnia 4 listopada 2022 r. o systemie identyfikacji i rejestracji zwierząt, przygotowaliśmy dla właścicieli i posiadaczy koniowatych zestawienie najczęściej zadawanych pytań (FAQ) związanych z Ustawą.
 
Prezentujemy również materiały informacyjne przygotowane przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Stronę będziemy sukcesywnie poszerzać o kolejne materiały. Zapraszamy do lektury!
 
 
 
 
W związku z wejściem od dnia 6 stycznia 2023 roku w życie przepisów ustawy z dnia 4 listopada 2022 roku o systemie identyfikacji i rejestracji zwierząt, prosimy o zapoznanie się z komunikatem ARiMR:
 
 
Zgłoszenia urodzeń źrebiąt będą odbywały się przez aplikację IRZplus
 

Tagi: Konie Zimnokrwiste, Konie Szlachetne, Konie prymitywne i małe

  • Kliknięć: 343

Kontakt

  • Al. Wojska Polskiego 91,
    82-200 Malbork
  • (55) 272 31 25
  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Biuro jest czynne: od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00 – 15.00

ZMIANA Od 01.02.2023 

Przyjmowanie interesantów TYLKO

wtorki i czwartki w godzinach 8.00 – 14.00 


© 2022 Pomorski Związek Hodowców Koni