Wystawa w Kętrzynie w 2005

Wystawa w Kętrzynie w 2005

22.08.2006.
O tym trzeba opowiedzieć
W Kętrzynie 23-24 lipca 2005 roku odbył się CZWARTY MŁODZIEŻOWY OGÓLNOKRAJOWY CZEMPIONAT KONI ZIMNOKRWISTYCH I DZIEWIĄTY POKAZ OGIERÓW RASY – POLSKI KOŃ ZIMNOKRWISTY. O tym trzeba opowiedzieć
W Kętrzynie 23-24 lipca 2005 roku odbył się CZWARTY MŁODZIEŻOWY OGÓLNOKRAJOWY CZEMPIONAT KONI ZIMNOKRWISTYCH I DZIEWIĄTY POKAZ OGIERÓW RASY – POLSKI KOŃ ZIMNOKRWISTY.
Przedstawiono 54 konie w czterech klasach: roczne i dwuletnie klacze i roczne i dwuletnie ogiery. Stadnina Koni Nowe Jankowice wystawiła dziesięć koni, a 45 koni przygotowali hodowcy prywatni zrzeszeni w Mazowieckim Związku Hodowców Koni w Warszawie i oddziale Radom, w Pomorskim Związku Hodowców Koni w Malborku, w Wojewódzkim Związku Hodowców w Białymstoku i Warmińsko-Mazurskim Związku Hodowców Koni w Olsztynie. Komisja w składzie Ewelina Cześnik, Zbigniew Jaworski, Michał Wojnarowski, Zbigniew Chrzanowski pod przewodnictwem Andrzeja Orłosia oceniała wystawiane konie pod względem typu, pokroju, ruchu w stępie i kłusie, a także pod względem kondycji i pielęgnacji. W grupie rocznych klaczy tytuł wiceczempionki zdobyła kasztanowata JANKA (po Garman ard.szw.)(36pkt.) pana Edwarda Andrzeja Fliszkiewicz z Mazowieckiego ZHK. Tytuł czempionki uzyskała gniada WIOLINA (Betoven – Wiosna po Grand) (38 pkt.)ST Nowe Jankowice. W grupie dwuletnich klaczy natomiast tytuł wiececzempionki otrzymała kasztanowata UREAZA (Rolltan – szw.ard.) pana Henryka Strzeleckiego z Wojewódzkiego ZHK w Białymstoku.Za czempionkę uznano klacz hodowaną w SK Nowe Jankowice – gniada WATANA po Gourmet (39,2 pkt). Tytuły czempiona i wiceczempiona w grupie rocznych ogierów z punktacją 38,6 zdobyły kasztanowaty BRUN (Butler – Bruna po Rum) i gniady IGON (Goumet – reń.belg. i Iwanka po Wang) 39,0 pkt. wychowankowie S K w Nowe Jankowice. Wiczempionem z grupy dwuletnich ogierów został gniady STRAŻAK (Czerkis – Stefania po Wang) SK Nowe Jankowice. Tytuł czempiona przyznano wspaniałemu ogierowi TENSOR – gniady (po Skrzat – Terma po Brytan). Hodowcą i Wystawcą są bracia Piotr i Rafał Rojewscy z Sadłuk reprezentanci naszego związku t.j. Pomorskiego Związku Hodowców Koni w Malborku. Otrzymał on również tytuł młodzieżowego wiceczempiona ogierów. Jak zawsze przy okazji pokazów odbywają się dodatkowe atrakcje i tym razem organizatorzy pokazali ogiery (SO Kętrzyn)w kadrylu zaprzęgowym w sulkach i wierzchowym, którymi powoziły amazonki KJ „Rolimpex”.Wyścig w saniach obciążony 400 kg na dystansie 200 m to nowość tegorocznych pokazów.